BRAZYLIA 1994

W 1994 roku MŚ odbyły się w Stana Zjednoczonych Ameryki (USA). Brazylia, aby zakwalifikować się na MŚ musiała wyjść z grupy B, w której również były

Boliwia, Urugwaj, Ekwador i Wenezuela.

MECZ 1 ELIMINACJE

W pierwszym meczu Brazylia zmierzyła się z Urugwajem grając u siebie, mecz zakończył się zwycięstwem Brazylii 2:0

MECZ 2 ELIMINACJE

W drugim meczu Brazylia grała u siebie z reprezentacją Wenezueli, Końcowy wyniki to 4:0 Brazylia

MECZ 3 ELIMINACJE

W trzecim meczu Brazylia rozgromiła Boliwię 6:0 u siebie

MECZ 4 ELIMINACJE

Czwartym meczem było starcie z Ekwadorem, które również bylo grane w Brazyli i również zakończyło się zwycięstwem Brazyli, tym razem 2:0

MECZ 5 ELIMINACJE

Piątym meczem był wyjazd do urugwaju, w którym doszło do remisu 1:1

MECZ 6 ELIMINACJE

Szóste spotkanie to wyjazdowy mecz z Wenezuelą, który nie sprawił Brazyli żadnych trudności, końcowy wynik to 1:5

MECZ 7 ELIMINACJE

Przedostatni mecz eliminacji dla Brazyli to jedyna porażka, która im się przydarzyła, Wyjazdowy mecz z Boliwią skończył się wynikiem 2:0 dal Boliwii

MECZ 8 ELIMINACJE

Ostatnim meczem eliminacji było spotkanie wyjazdowe z Ekwadorem, które zakończyło się remisem 0:0

Brazylia zakwalifikowała sie na Mundial z pierwszego miejsca w grupie z dorobkiem 12 punktów, na drugim miejscu była Boliwia z 11 punktami

Brazylia w fazie głównej Mistrzostw Świata znalazła się w grupie B, w której były jeszcze reprezentacje Kamerunu, Rosji i Szwecji

MECZ 1 FAZA GRUPOWA

Faze grupową Brazylia zaczeła od meczu ze Szwecją, który zakończył się remisem 1:1

MECZ 2 FAZA GRUPOWA

Drugi mecz fazy grupowej to starcie z Kamerunem, mecz ten zakończył się zwycięstwem Brazyli 3:0

MECZ 3 FAZA GRUPOWA

Ostatnim meczem fazy grupowej był pojedynek z Rosją, Brazylia wygrała 2:0

Brazylia wyszła z grupy z pierwszego miejsca z dorobkiem 7 punktów, druga była Szwecja z 5 punktami, trzecia Rosja (3 pkt), a ostatni Kamerun (1 pkt)

1/8 FINAŁU

W 1/8 Finału Brazylia zmierzyła się z gospodarzami turnieju: USA

W pierwszej połowie Brazylijczyk Leonardo otrzymał czerwoną kartkę

Pierwszą i ostatnią bramką w tym meczu zdobył w 72 minucie Bebeto dając prowadzenie Brazyli, w 85 minucie czerwoną kartkę zobaczył Clavijo z USA

Nic już się nie wydarzyło i Brazylia wygrała 1:0

ĆWIERĆFINAŁ

W Ćwierćfinale Brazylia mierzyła się z Holandią

W pierwszej połowie nie stało się nic ciekawego

Natomiast druga połowa była dużo ciekawsza, ponieważ padło w niej aż 5 goli

Pierwszą bramkę strzelił Romario w 53 minucie, w 63 minucie prowadzenie Brazyli podwyższył Bebeto i było już 2:0

Doslownie minute po bramcę na 2:0, bramkę kontaktową zdobył Bergkamp, a w 76 minucie na 2:2 bramkę zdobył Winter

W 81 minucie padła bramka na 3:2 dla Brazyli, a strzelił ją Branco

Nic już się nie wydarzyło i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Brazyli

PÓŁFINAŁ

W półfinale Brazylia trafiła na swojego rywala grupowego: Szwecję

W pierwszej połowie nic ciekawego się nie wydarzyło

W drugiej połowie w 63 minucie zawodnik Szwecji, Thern zobaczył czerwoną kartkę, a w 80 minucie bramkę dla Brazyli zdobył Romario

Nic więcej już się nie wydarzyło i wynik końcowy to 0:1 dla Brazyli

FINAŁ

W wielkim finale Brazylia spotkała się z reprezentacją Włoch

W tym meczu ani w pierwszej, ani w drugiej połowie nic ciekawego się nie wydarzyło i potrzebna była dogrywka

W dogrywce również nie wydarzyło się nic ciekawego więc potrzebne były rzuty karne

W pierszej turze karnych ani Baresi dla Włoch, ani Santos dla Brazyli nie trfili karnego

W następnych dwóch turach nikt się nie pomylił

W czwartej turze Massaro nie trafił dla Włoch, a Dunga trafił dla Brazyli, co oznaczało, że jeżeli Baggio nie trafi dla Włoch to Brazylia zostanie Mistrzem Świata

Baggio nie trafił,

więc Brazylia mogła się cieszyć z 4 w historii kraju Mistrzostwa Świata

Na zdjęciu Carlos Caetano "Dunga" Bledorn Verri trzymający puchar mistrzostw świata